Чех спаси всичко, Арсенал с четвърта поредна победа (видео)

Арсенал записа четвърта поредна победа в първенството, след като спечели с 2:0 домакинството си на Евертън. Тимът на Унай Емери отбеляза двете попадения в рамките на три минути през второто полувреме. Лаказет откри резултата с много красив удар, а Обамеянг удвои, въпреки че бе в засада при подаването на Рамзи. Много силен мач изигра вратаря на лондончани Петър Чех, който направи серия от спасявания.

Успехът изкачи Арсенал на шесто място в класирането с 12 точки и нещата на "Емиратс" изглеждат доста по-розови в сравнение с началото на сезона, който започна с две загуби. Евертън има 6 точки след шестия кръг и на този етап феновете на "карамелите" нямат поводи за оптимизъм, тъй като тимът не е играл с другите отбори от топ 6.

Двата отбора започнаха много активно двубоя, като основната идея бе атаката. Още във втората минута гостите пропуснаха отлична възможност да открият резултата. Доминик Калвърт-Люин бе изведен зад защитата на Арсенал от Том Дейвис, опита да заобиколи Чех, но бе спрян от вратаря.

Лондончани постепенно започнаха да организират добри атаки, но оставяше пространства за контраатаките на съперника. Начо Монреал можеше да се разпише, след като Обямеянг свали топката. Пикфорд обаче се справи с удара на испанския бранител. Защитата на “артилеристите” имаха проблеми с пробивите на бившия си играч Тио Уолкот, а в 21-ата минута Чех трябваше да отрязава хубав удар на Ричарлисон.

Стражът на Арсенал се намеси още на два пъти, а към края на полувремето домакините можеха да открият след центриране на Обамеянг, след което топката се отби от гредата. Ситуациите пред Чех обаче продължиха редовно да застрашават чеха, като той се справи и с нов удар на Ричарлисон.

Двубоят бе равностоен, но в рамките на три минути взе солиден аванс. Лаказет откри резултата с много красив удар в 56-ата минута. Французинът получи топката от Рамзи и я насочи великолепно в горния ляв ъгъл на Пикфорд. Много бързо резултатът стана 2:0, след като защитата на Евертън остави трима футболисти на съперника срещу един бранител. Йозил напредна, след това пусна към Рамзи, който бе блокиран, но успя да пусне към Обамеянг. Габонският нападател прати топката в мрежата, но бе в засада при подаването на Рамзи.

Арсенал определено имаше голям късмет да води с два гола на този етап, а Петър Чех имаше основна заслуга за това. Вратарят за пореден път се намеси отлично в 71-ата минута, когато се справи с удар с глава на Майкъл Кийн. "Артилеристите" намалиха темпото и се дръпнаха по-назад, а гостите нямаха сили да направят натиск.

АРСЕНАЛ - ЕВЕРТЪН 2:0
1:0 - Лаказет (56)
2:0 - Обамеянг (59)