И Удинезе зашлеви безпомощния Киево (видео)

Сезонът се превръща в кошмар за Киево. "Летящите магаренца" продължават да нямат победа след 5-ия кръг в Серия "А", а днешната загуба с 0:2 от Удинезе ги остави в зоната на изпадащите със скромните 2 точки. Голям мач за гостите изигра Родриго де Паул. Аржентинецът откри резултата в 76-ата минута, а в добавеното време асистира на Кевин лазаня, който сложи точка на спора.

Двубоят се развиваше равностойно до почивката, но атаките на Удинезе бяха по-опасни. "Фриуланите" не успяха да завършат нито една от тях с гол, но през второто полувреме продължиха да търсят трите точки и бяха възнаградени.
Най-красивият момент в срещата дойде в 76-ата минута, когато Де Паул разстреля Стефано Сорентино с бомбен шут от 30 метра. Домакините от Верона се хвърлиха да изравняват, но станаха уязвими за контрите на Удинезе. В края на двубоя Симоне Скуфет измъкна гостите след удар на Емануеле Джакерини, а в ответната атака Де Паул подаде на Лазаня и той оформи крайния резултат.

Удинезе се изкачи на 7-о място в класирането с 8 точки, а в следващия кръг приема Лацио на "Дачиа Арена". Киево е единственият отбор без победа, заедно с Фрозиноне.