Септември (Тервел) унижи Волов (Шумен)

Футболистите на Септември (Тервел) разгромиха завърналия се в Североизточната Трета лига Волов (Шумен) с унизителното 8:1. Срещата се игра на градския стадион в Тервел и беше от петия кръг на шампионата. Интригата в мача приключи още в първата част на мача, след като домакините от добруджанския град вече водеха с 3:0. През втората част нови пет гола във вратата на шуменци направиха победата на Септември безпощадна. Четири гола реализира Мартин Киров, два - Давид Суворов, а по един добавиха Симеон Митев и капитанът Стефан Стефанов. В края на мача гостите отбелязаха гола на честа, реализиран от Янислав Андонов за крайното 8:1.

"До 25-ата минута удържахме на напъна на домакините, но след това се огънахме и допуснахме леки голове във вратата ни, два от които в първата част със съмнения за засади. До тогава Християн Андонов се озова очи в очи с вратаря на Септември, но не можа да го преодолее и пропусна да реализира. Неопитността на нашите момчета пролича и в този мач", каза след срещата старши треньорът на Волов (Шумен) Стоян Чешмеджиев.

В следващия, VI кръг на 30 септември (неделя) от 16:00 часа Волов приема на градския стадион в Шумен Ботев (Нови пазар) в регионално дерби, докато Септември (Тервел) гостува на Локомотив (Русе).