Севиля заприлича на страшилище за мача с Реал Мадрид (видео)

За втори път в рамките на няколко дни отборът на Севиля привлече вниманието на футболна Европа. След като в четвъртък съставът разби Стандард (Лиеж) с 5:1, днес впечатли с гръмка победа с 6:2 над Леванте като гост в мач от Примера дивисион.
В предишните три кръга за първенство играчите на Пабло Мачин не бяха успели да реализират нито едно попадение, но днес “избухнаха” с цели шест в рамките на  48 игрови минути. Висам Бен Йедер, който в Лига Европа заби два гола, днес се отличи с хеттрик, но и вратарят на домакините Ойер се представи много слабо и носи огромна вина за поне два от головете. При 2:1 в полза на гостите пък техният страж Томаш Вацлик спаси дузпа.

Това събуждане на Севиля идва точно преди дербито с Реал Мадрид в сряда от междинния кръг в Ла Лига.

Бен Йедер даде начало на головата вихрушка в 11-ата минута, но в ответната атака Леванте изравни чрез Роджър Марти.

В 21-вата Даниел Карисо се възползва от неразчетено излизане на Ойер и го прехвърли с глава за 2:1 в полза на андалусци. Домакините пропуснаха пак бързо да се върнат в двубоя, след като в 26-ата Хосе Моралес не успя да реализира наказателен удар.

До края на полувремето Бен Йедер наниза още два гола и разгромът вече беше на хоризонта.
Той стана факт след точните изстрели на Андре Силва (49’) и Пабло Сарабия (59’). В последната минута Моузес Симон стреля към вратата на гостите, а топката се отклони в тялото на Симон Кяер за крайното 2:6. Това беше записано като автогол.

Това е едва втората победа за Севиля от началото на кампанията в испанския елит. Леванте пък е с един успех.