Рома затъва все повече, превръща се в кръводарител (видео)

Отборът на Рома загуби с 0:2 гостуването си на Болоня в мач от 5-ия кръг на Серия "А". Головете за Болоня отбелязаха Федерико Матиело (36) и Федерико Сантандер (59). "Вълците" нямат победа в италианското първенство от първия кръг, а по-рано тази седмица загубиха с 0:3 от Реал Мадрид на старта на груповата фаза на Шампионската лига. Болоня пък имаше само точка от началото на сезона, но сега вече е с 4 на 18-о място. "Джалоросите" пък са 12-и с 5 точки.
В 8-ата минута бившият вратар на Рома Лукаш Скорупски спаси удар с глава на защитника на “вълците” Федерико Фасио. В 29-ата минута пък Джъстин Клуйверт пропусна добра възможност за “джалоросите”, като Скорупски отново се намеси отлично и попречи на холандското крило да го преодолее с удар отблизо.

Като цяло през първия половин час на двубоя нямаше много интересни моменти пред двете врати, но в 36-ата минута Болоня издебна съперника си и излезе напред в резултата. Федерико Матиело овладя топката вдясно от вратата на Робин Олсен, който секунди по-рано увисна лошо. Матиело си създаде достатъчно пространство за изстрел и опъна мрежата зад шведския страж.
В 42-ата минута Скорупски направи двойно спасяване след удари с глава на Фасио и до изравнителен гол в тази ситуация не се стигна.

В началото на второто полувреме халфът на Рома Браян Кристанте можеше и да получи втори жълт картон, но му се размина.

В 59-ата минута резултатът стана 2:0. След бърза контраатака на домакините, парагваецът Федерико Сантандер се озова очи в очи с Олсен и с лекота го преодоля.

В следващите минути играчите на Еузебио Ди Франческо обсадиха вратата на Болоня, но не успяваха да преодолеят Скорупски, а в 73-ата минута голям пропуск за столичани направи Един Джеко.

В 78-ата минута пък резервата на Болоня Оржи Оквонкво можеше да направи резултата 3:0, но стреля неточно от нелоша позиция.
В заключителните минути играчите на Рома не съумяха да направят нищо повече и нещата започват да изглеждат все по-лошо за тима от Вечния град, докато воденият от Филипо Индзаги отбор взе важна глътка въздух.