Хебър громи последния на Югозапад, Александров блесна с хеттрик

Лидерът в Югозападната Tрета лига Хебър (Пазарджик) очаквано победи с 4:0 последния в класирането Велбъжд (Кюстендил) в среща от осмия кръг на първенството. Домакините дръпнаха още до почивката с 2:0, след като Александър Александров вкара два гола в рамките на пет минути. Преди това напречната греда спаси гостите, пак след зверски шут на Александров.

Кюстендилци бяха дошли само с три полеви резерви и имаха само една възможност за гол. В петата минута Любо Александров стреля опасно от пряк свободен удар. Мачът окончателно свърши в 48-ата, когато Александров оформи хеттрика си в срещата и малко след това отстъпи мястото си на Станимир Димитров.

В последната минута именно Станимир Димитров фиксира крайното 4:0. Малко преди това Велбъжд остана в намален състав заради изгонване на вратаря Кирил Кирилов, който игра с ръце извън наказателното си поле. В игра за Хебър пък изобщо не се появиха Руслан Иванов и Атанас Велев, които треньорът Танчо Калпаков реши да съхрани за предстоящия мач с Берое.