Оренбург спря възхода на Ахмат (видео)

Отборите на Ахмат и Оренбург не успяха да се победят в среща от 8-ия кръг на руската Премиер лига и завършиха при резултат 1:1. Повече за изпуснатите точки могат да съжаляват домакините, които търсеха трета поредна победа. Новакът Оренбург показа характер след почивката и продължава да се задържа в горната половина на класирането.

Първите минути бяха за гостите, които можеха да открият резултата директно след ъглов удар, изпълнен от Денис Попович. Постепенно Ахмат наложи надмощие в средата на терена и поведоха в 22-ата минута. Точен беше централният защитник Вилкер Анхел.

Домакините бяха малко по-активни и след почивката, но с всяка изминала минута предпочитаха да бранят преднината си, вместо да атакуват. В 66-ата минута Попович уцели гредата с глава, а при добавката Вадим Афонин прати топкта в мрежата и донесе равенството на Оренбург.

Гостите дори можеха да измъкнат трите точки, но Алексей Сутормин пропусна останал очи в очи с вратаря на Ахамт Евгений Городов.