Миньор (Перник) с класическа победа над Рилски спортист

Рилски спортист загуби при гостуването си на Миньор (Перник) с 3:0 в среща от 8-ия кръг на Югозападната Трета лига. "Чуковете" започнаха ударно и още в 3-ата минута откриха резултата след отлична игра с глава на Иво Иванов от отбора на домакините.

След подновяването на играта самоковци се окопитиха и наложиха натиск. Алек Манолов отправи страхотна тупалка от около 35 метра, а Леонтиев изби с мъка. В 27-ата минута Кольо Чахов спечели една топка близо до наказателното поле на Миньор и  пусна добър пас към Костадин Аджов. Той от своя страна финтира един защитник, излезе сам срещу Леонтиев и стреля, но стражът на "чуковете" спаси отлично и изпрати топката извън очертанията на своята врата в ъглов удар. В края на първата част домакините бяха близо до отбелязване на втори гол, след добър пробив на Димитър Савов по десния фланг, съобщава "samokov365".

Втората част започна равностойно, като двата тима си разменяха атаки без особени опасности.  В 61-aта минута миньорци стигнаха до второто попадение при една на вид безобидна атака по десния фланг. Топката бе подадена пред наказателното на “Рилски”, където бе намерен Ивайло Стоянов. Той направи две крачки и стреля неспасяемо от границата на пеналта по земя във вратата на Стилян Бонев. Последваха минути, в които не се случи нищо запомнящо се почти до края на срещата.

В 76-aта минута Чаворски от Миньор открадна една топка в полето на самоковци, напредна по фланга от ляво и подаде по земя към свои съотборник, който мигновенно стреля, но Бонев спаси. Само пет минути по-късно Миньор вкара за крайното 3:0, а защитата на “Рилецо” проспа атаката, след като топката прехвърли четирима защитници и попадна в непокритият Божидар Атанасов, който простреля стражът на самоковци от три метра.

След този кръг “Рилски” заема 10-то място, с актив от 11 точки и отрицателна голова разлика. Следващата събота (29.9) Рилски спортист приема Германея на стадион “Искър”. Срещата е с начален час 17:00 .