11 години по-късно Славия отново превзе "Тича" (видео)

Отборът на Славия победи с 2:1 като гост Черно море в мач от деветия кръг на Първа лига. Това бе първи успех за “белите” на “Тича” от 11 години насам, като последният такъв датираше от 2007 година. Автори на попаденията за тима от София бяха Цветелин Чунчуков и Галин Иванов, а Георги Йомов се отчете с две асистенции. За “моряците” пък вкара 17-годишният Мартин Минчев.

Първата опасност бе пред вратата на гостите. Комбинация между Мартин Минчев и Дани Кики изведе младока на чиста позиция, но ударът му мина над вратата на Георги Петков. В 13-ата минута обаче тимът от София откри резултата. Георги Йомов изведе на добра позиция Цветелин Чунчуков, който с диагонален удар с десния крак откри.

В 38-ата минута обаче домакините стигнаха до изравняване. Левият бек Уго Кононго напредна по фланга и центрира към Мартин Минчев, който бе оставен непокрит. 17-годишният младок без да се бави стреля точно и прониза 25 години по-възрастния Георги Петков.

В началото на втората част Славия отново излезе напред. Йомов отново бе конструктор на попадението, след като намери отлично в наказателното поле Галин Иванов, който от своя страна реализира. В 63-ата минута "белите" бяха близо до трети гол, но удар на Димитър Велковски от пряк свободен удар бе избит в гредата от Благой Макенджиев.

В 73-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Радослав Василев влезе грубо в краката на Андреа Христов и получи жълт картон. Предупреждението се оказа второ за национала и той трябваше да напусне терена преди последния съдийски сигнал.

До края на мача Черно море опита да наложи натиск, макар и с човек по-малко, но не успя да застраши вратата на Петков. Единствено удар на Георги Илиев застраши опитния страж, но той се справи без особени проблеми.

Така след три нулеви равенства, Славия стигна до успех, което от своя страна означава и пети пореден мач без загуба. В класирането играчите на Златомир Загорчич са на шеста позиция с актив от 13 точки. Черно море от своя страна е с една по-малко и в момента е на осмо място.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 1:2