Монпелие се пребори с Ница

Отборът на Монпелие победи с 1:0 Ница в мач от шестия кръг на Лига 1. Единственото попадение падна в средата на първата част. В 35-ата минута Гаетан Лаборд довкара в мрежата една не добре избита топка от вратаря на “орлетата” Валтер Бенитес.

През втората част гостите тръгнаха напред в търсене на изравняването, но така и не успяха да немерят правилния път. Най-близо до попадение бяха Данте и Марио Балотели от пряк свободен удар. В края на мача домакините можеха да стигнат и до втори гол, след като Анди Делор нацели гредата с плътен удар.

В класирането Монпелие вече има осем точки и заема седма позиция. Ница от своя страна е с една по-малко на 13-о място.