Интер надви VAR и Самп в Генуа (видео)

Отборът на Интер победи с 1:0 като гост Сампдория в двубой от петия кръг на Серия А. Успехът дойде с гол в добавеното време на Марсело Брозович, който се разписа в 94-ата минута. Преди това  на два пъти попадения на “нерадзурите”  бяха отменяни след консултация със системата VAR. За баланс и гол на домакините беше отменен поради очевидна засада на Дефрел.
“Нерадзурите” се нуждаеха от задължителна победа, за да се измъкнат от незавидната 15-а позиция във временното класиране, която заемаха с актив от едва 4 точки.  С победата на "Луиджи Ферарис" Интер събра седем точки и вече е седми във временното класиране, докато Сампдория е шести със същия актив.
Двубоят започна с много активна игра на домакините, които създадоха няколко опасни положения пред вратата на Интер, но им липсваше шанс при последния удар. Постепенно Интер се окопити и започна да поглежда към вратата на Самп. В 17-ата минута се стигна до интересна ситуация, като Раджа Наинголан отправи първия удар в очертанията на вратата на домакините. Сампдория продължи да бъде по-агресивният тим на терена, докато гостите показаха известна паника в отбранителните си действия.
В 33-ата минута “нерадзурите” отправиха удар в посока на вратата на тима от Генуа чрез Матиас Весино, който стреля с глава, но много далеч от целта. Десет минути по-късно се стигна до откриване на резултата в полза на Интер чрез Наинголан, но попадението беше отменено порада засада на футболист на гостите.
След почивката Интер наложи надмощие, като в началото удар на Кандрева от въздуха беше спасен от стража на Самп Аудеро. Около четвърт час преди края пък капитанът Мауро Икарди се опита да стреля с глава след центриране в наказателното поле, но ударът му не се получи, а за капак аржентинецът сякаш получи и контузия след сблъсък във въздуха с бранител на Сампдория.
В края на мача в игра за Интер се появи и ветеранът Борха Валеро, който замени Наинголан. Двата тима си размениха по едно положение, като първо Фабио Куалярела стреля отблизо, но неточно към вратата на Интер. В ответната атака защитникът Милан Скриняр успя да достигне до топката при разбъркване пред вратата на Сампдория и стреля опасно.
Най-интересното в този хаотичен мач се случи в самия му край. Първо Квадво Асамоа отново изведе Интер напред, но голът му беше отменен след повторна намеса на VAR. В ответната атака Грегоар Дефрел отбеляза за за Сампдория от очевидна засада и бурно изрази радостта си, но попадението му беше отменено. Мачът вървеше към 0:0 в добавеното време, но Интер показа непримиримия си дух. В 94-ата минута Марсело Брозович успя да преодолее Аудеро с удар от воле от границата на наказателното поле след центриране на Перишич и донесе победата за “нерадзурите”.
Този път голът беше зачетен, а треньорът на Интер Лучано Спалети беше изгонен след скандал със съдиите, докато празнуваше гола.