Американската машина спря България в София (видео + галерия)

Отборът на САЩ продлъжи да играе безпогрешно на световното първенство по волейбол за мъже в България и Италия. Американската машина не даде шанс на България и стигна до категорична и напълно заслужена победа с 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) пред около 11 000 зрители в столичната “Арена Армеец”. Възпитаниците на Пламен Константинов до голяма степен загубиха шансове за класиране в Топ 6 на световното първенство.
България - САЩ@@@
Двубоят се излъчва на живо по БНТ 1 и може да се гледа в Sportal.bg.
Николай Учиков завърши две поредни атаки за 2:2 в началото на двубоя. Атаки на Николай Николов и Николай Учиков и 5:4 за България. Американците изравниха при 6:6 и поведоха с 2 точки при първото техническо прекъсване след троен блок срещу атака на Валентин Братоев. Националите намалиха до 9:10. Аарън Ръсел би сервис в аут за 10:12. Атака и ас на Тодор Скримов направи резултата 12:13. Начален удар на Николай Николов в аут даде преднина от 3 точки на САЩ при второто техническо прекъсване - 13:16. Американците дръпнаха с 4 точки при 19:14, след като Аарън Ръсел атакува след пас на Матю Андерсън. Нова атака на Аарън Ръсел и 23:17 за САЩ. Американците стигнаха до геймбол при 24:19. Атака на Тодор Скримов и ас на Георги Сеганов - 20:24. Наставникът на американците Джон Спероу взе прекъсване. Атака по блокадата на Тейлър Сандър донесе успеха на САЩ в първата част с 25:20.
Американците дръпнаха в началото на втория гейм с 6:4 след атака на Тейлър Сандър. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6. Атака на Аарън Ръсел вдигна разликата до 5 точки при 11:6. Тейлър Сандър Атакува за 17:10. Ас на Тодор Скримов върна надеждите на България - 15:19. Николай Пенчев атакува мощно за 19:22. Джон Спероу взе прекъсване, след което Никой Пенчев би сервис в аут - 19:23. Пламен Константинов също взе прекъсване за България. Атака на Тодор Скримов по блокадата и 20:23. Матю Андерсън изведе САЩ до геймбол при 24:20 с атака по диагонала от зона 4. Тейлър Сандър заби ас и американците спечелиха втората част с 25:20.
България вече има три загуби от началото на шампионата и все още има минимални шансове за топ 6, но класирането минава през задължителна победа над Канада утре и благоприятна развръзка на останалите мачове в групите.
Българите излизат срещу Канада утре от 20.40 часа, а САЩ играе срещу Иран от 17 часа.