Лестър сложи край на лошата серия след обрат

Лестър сложи край на серията си от три поредни загуби, след като победи с 3:1 Хъдърсфийлд у дома. "Териерите" поведоха на "Кинг Пауър Стейдиъм" с гол отблизо на Матиас Йоргенсен още в петата минута. "Лисиците" бързо възстановиха равенството след контраатака, завършена от Келеши Ихеанашо в 19-ата минута. След почивката Лестър пое контрола върху двубоя. Джеймс Мадисън направи пълен обрат в 66-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра. Джейми Варди сложи точка на спора 1/4 час преди края след впечатляващ пробив и страхотен прехвърлящ удар.

Това бе трета победа за Лестър от началото на сезона. С този успех "лисиците" се изкачиха до осмата позиция във временното класиране с актив от девет точки. Хъдърсфийлд пък се срина до последното място. "Териерите" имат само две точки от началото на сезона, а в следващите три кръга имат мачове с Тотнъм и Ливърпул.