Левски Лукойл довърши Шяуляй и крачи напред в ШЛ (галерия)

Българският шампион Левски Лукойл записа категоричен втори успех срещу литовския Шяуляй, този път у дома, печелейки със 79:65 и така продължи напред към втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Столичани финишираха с общ резултат 170:144 срещу съперника и ще играят с победителя от двойката Орадя (Румъния) - Карху (Финландия).

По програма първият мач е на 25 септември (вторник) в София.

Домакините се насладиха на ударно начело и поведоха с 15:2 в рамките на първите шест минути игра. Серия от 9-0 в полза на Шяуляй скъси разликата до 15:11, а след края на първата четвърт Левски Лукойл бе напред с 19:13.

61 Левски Лукойл - Шяуляй 79:65

“Синият” аванс отново придоби двуцифрен размер - 27:17 след три минути игра във втория период. Шяуляй съкрати половината от разликата за 29:24 в средата на двубоя, а до почивката левскарите отново си върнаха комфортната преднина, за да се стигне до 39:31 на полувремето.

Третата четвърт окончателно сложи точка на спора в днешния двубой, а и в тази квалификационна двойка като цяло. Българите продължиха да надиграват литовския си съперник по всички параметри, разликата надхвърли 20 точки, а след 30 минути баскетбол на таблото в “Универсиада” бе изписан резултат 61:43. Минута преди края на частта Ръсел Робинсън бе дисквалифициран за второто си неспортсменско нарушение.

В оставащите 10 минути двата отбора доиграха двубоя, а разликата остана двуцифрена до финалната сирена, прозвучала при 79:65.

Патрик Рембърт вкара 20 точки за победителите, Христо Захариев се отличи с 16, докато Деян Иванов реализира 13. Божидар Аврамов и Никола Маравич приключиха с по 11 всеки.

Криступас Земайтис завърши като най-резултатен за гостите с 14 точки.