Ливърпул отказа Саутхамптън за едно полувреме за рекордната си седма поредна победа (видео)

Ливърпул постигна безпроблемна шеста поредна победа в Премиър лийг и седма такава от началото на сезона, след като надигра с 3:0 Саутхамптън на "Анфийлд". С този успех "червените" излязоха еднолично на първо място във временното класиране, като ще останат там поне до утре, когато Челси гостува на Уест Хам и при успех може да догони мърсисайдци. Автогол на Уесли Хут (10') и попадения на Жоел Матип (21') и Мохамед Салах (45') решиха всичко в полза на домакините още до почивката. През второто полувреме Ливърпул намали темпото, като очевидно тимът пазеше силите си за двете предстоящи дербита с Челси през идната седмица.
За първи път в своятa история Ливърпул стартира сезона със седем поредни победи във всички турнири.

Клоп бе направил три промени в своя състав в сравнение с двубоя с Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Жоел Матип започна за първи път като титуляр през този сезон, като той зае мястото на Джо Гомес в центъра на защитата. Роберто Фирмино се завърна в стартовия състав за сметка на Даниел Стъридж. Джердан Шакири също бе титуляр за първи път с екипа на Ливърпул. Джеймс Милнър остана на скамейката за началото.

Дани Ингс, който е преотстъпен под наем от Ливърпул, нямаше право да играе днес за Саутхамптън. Ориол Ромеу и Мат Таргет стартираха за "светците".
Само десет минути бяха нужни на домакините, за да излязат напред в резултата. Мърсисайдци спечелиха корнер след една скоростна атака. След изпълнението му топката първоначално бе изчистена, но се озова в Мане, който много хитро изведе Шакири отляво. Швейцарецът финтира един бранител, след което центрира. Получи се рикошет, след който Уесли Хут прати топката в собствената си врата. Маккарти опита да се намеси на голлинията, но не успя - 1:0.
В 20-ата минута Салах направи двойно с Фирмино, след което излезе сам срещу стража на гостите. Точно в момента, в който египтянинът нанасяше удар, топката му бе избита от бранител на Саутхамптън. Александър-Арнолд центрира от корнер към далечната греда, където Матип засече с глава, пращайки топката в горния ъгъл - 2:0.
В края на първото полувреме Ливърпул организира нова скоростна атака след известно затишие. Салах проби, стигна до вратата на съперника, но се оказа с гръб към нея и опита много елегантно да стреля с пета. Топката обаче премина на сантиметри встрани от далечната греда. До почивката последваха удари на Фирмино и Мане, но първият бе блокиран, а вторият попадна право в ръцете на Маккарти.
В третата минута на добавеното време Шакири изпълни много добре свободен удар, след който топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията. Там беше Салах, който направи добавка от въздуха за 3:0.
Така, без никакви усилия Ливърпул се оттегли на почивка с аванс от три гола.
В 54-тата минута Ван Дайк получи контузия и бе заменен от Джо Гомес. Холандецът се държеше в областта на ребрата, когато излизаше от терена.
В 85-ата минута Робъртсън отправи нелош изстрел от воле, но топката премина встрани. Три минути след това Салах прати топката във вратата на гостите за четвърти път, но попадението бе отменено заради засада.

В 91-вата минута пък Чарли Остин нанесе първия и единствен точен удар в актива на гостите. Алисон, който нямаше никаква друга работа днес, запази концентрация и изби.

Ливърпул има 18 точки - с две повече от Манчестър Сити. Челси е с 15, но и мач по-малко. Саутхамптън заема 14-а позиция с пет пункта.