Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Алавес продължи победния си ход с разгром над Райо

Отборът на Алавес записа трети пореден успех в Примера дивисион, след като победи с 5:1 като гост Райо Валекано в среща от 5-ия кръг на испанското първенство. Головете за победителите отбелязаха Химо Наваро (8'), Ибай Гомес (34', 77'), Джонатан Кайери (56') и Бурги (90+4'), а почетното попадение за загубилия тим бе дело на Раул Де Томас (30').

Двубоят започна по най-добрия начин за гостите, които поведоха в резултата още в 8-ата минута, когато Наваро засече центриране на Джони Родригес от пряк свободен удар. Домакините съумяха да изравнят в 30-ата чрез Де Томас, но четири минути по-късно Алавес отново взе преднина. Тогава Ибай Гомес отбеляза страхотно попадение от границата на наказателното поле, като прати топката в далечния ъгъл на вратата. Това беше двоен удар по Райо, тъй като в ситуацията за гола, се оказа че Абдулайе Ба е ударил с лакът Кайери и така след консултация с ВАР съдията го изгони с директен червен картон.

Именно Кайери покачи на 3:1 в 56-ата минута с глава след добро центриране на Джон Гуидети. В 77-ата Ибай Гомес окончателно реши мача с второто си попадение в двубоя. В последните секунди влезлият като резерва Бурги направи победата за своя тим още по-убедителна, след като опъна мрежата с далечен шут.

Така баските продължиха с впечатляващите изяви отначалото на сезона и се намират на трето място в класирането с 10 точки. Домакините са на 18-ата позиция с едва 3 пункта, но и с мач по-малко.