Борусия (Д) стигна до нелогичен резултат срещу Хофе (видео)

Борусия (Дортмунд) измъкна точка при гостуването си на Хофенхайм в среща от 4-ия кръг на Бундеслигата - 1:1. “Жълто-черните” извадиха голям късмет, защото направиха един от най-слабите си мачове и близо час дори нямаха удар към вратата. Домакините се скъсаха да пропускат, вкараха един гол чрез Жоелинтон (44’), други два им бяха отменени, а веднъж и гредата спаси Роман Бюрки. В 76-ата минута вестфалци дори останаха с човек по-малко след изгонване на Абду Диало, но те все пак намериха начин да изравнят чрез Кристиан Пулишич (84’). В последните секунди Ишак Белфодил не успя да уцели опразнената врата от 2-3 метра, с което да донесе победата за Хофе.
Това беше едно от дербитата между представителите на Германия в Шампионската лига, като другото е между Шалке 04 и Байерн (Мюнхен). През седмицата тимът на Юлиан Нагелсман пропусна да надвие Шахтьор (Донецк) като гост - 2:2, а Борусия имаше повече късмет и победи Брюж в Белгия - 1:0.

В началото треньорът на домакините остави Адам Салай, Винченцо Грифо и Хавард Нордтвайт на пейката, а дебют направи взетият от ПСВ Айндховен Джошуа Бренет.

Люсиен Фавър заложи от първата минута на Шинджи Кагава, а сред резервите бяха записани Джейдън Санчо, Томас Дилейни и Максимилиан Филип. Мариус Волф започна на върха на нападението. Пако Алкасер не беше в групата заради травма.

Футболистите от Вестфалия изиграха безобразно първо полувреме. За домакините беше лесно да стигат до положения и в 18-ата Леонардо Битенкурт излезе сам срещу Роман Бюрки, но стражът спаси. В 29-ата и Андрей Крамарич се размина с попадението, но минута преди почивката Жоелинтон все пак донесе заслужената преднина на Хофе с дебютния си гол за клуба в елита.

Втората част започна дори още по-добре за играчите в сини екипи, като пак Битенкурт и Крамарич се разминаха с гола. Последваха два правилно отменени гола на сметката на домакините заради засади, а веднъж и гредата спаси Бюрки след изстрел на Жоелинтон.
Тимът на Борусия напомни за себе си чак в 56-ата минута, когато Кагава излезе на положение. Секунди след това гостите пропуснаха втори шанс.
В 76-ата реферът Харм Осмерс даде червен картон на Диало за задържане на измъкващия се сам срещу вратаря Крамарич.
Пет минути по-късно съдията пощади Щефан Пош от състава на Хофе, който умишлено задържа Кристиан Пулишич, а вече имаше жълт картон. Нарушението беше маркирано, но защитникът не беше отстранен.
Съдбата компенсира гостите в 84-ата минута, когато те изравниха след попадение на Пулишич.
Зинсхайм можеше да празнува, но в добавеното време резервата Белфодил пропусна на празна врата.
Така Борусия продължава да няма загуба при Люсиен Фавър, а Хофе спечели едва четвъртата си точка.
Срещата беше специална за Нагелсман, защото е под №100 за него начело на Хофе във всички турнири. Освен това днес той стана едноличен лидер в класацията на треньорите с най-много мачове начело на отбора в Бундеслигата - 86. В сряда пък той се превърна в най-младият наставник, водил тима си в групите на Шампионската лига.
През идната седмица предстои междинен кръг, в който Дортмунд приема Нюрнберг, а Хофе гостува на Хановер 96.