Локомотив (Пловдив) не спря на гара Септември (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа пета победа от началото на шампионата в Първа лига. “Смърфовете” надиграха с 3:1 Септември в мач от деветия кръг на първенството. Домакините откриха резултата с попадение на Ишмаел Байду, но след голове на Анте Аралица, Бирсент Карагарен и Асен Георгиев трите точки заминаха за Пловдив. Септември от своя страна записаха шеста поредна загуба и ситуацията за тима от София изглежда все по-тежка.

62 Септември - Локомотив Пд

След равностойно начало на мача домакините издебнаха своя момент да открият резултата. В 18-ата минута Ишмаел Байду бе намерен на позиция сам срещу вратаря от Борис Галчев и успя да преодолее Мартин Луков.

В 31-ата минута обаче гостите изравниха. Парвиз Умарбаев центрира отлично към Анте Аралица от пряк свободен удар и хърватинът изравни с прецизен удар с глава.

В началото на втората част Септември бе по-активният тим на терена, но "смърфовете" се възползваха от първата си ситуация след почивката. Димитър Илиев се пребори за една топка пред наказателното поле и отправи удар. Шутът не бе силен, но Галев не успя да се справи добре и изби кълбото право към нахлуващия Карагарен, който без да се бави я прати в мрежата.

В 65-ата минута Септември можеше да изравни. Иван Стоянов отправи силен удар с глава, който обаче срещна напречната греда на Луков.

В 79-ата минута Локо вкара трети гол. При едно центриране от корнер Георгиев се разписа с красив и прецизен удар, който не остави шансове на Галев.

По този начин Локомотив (Пловдив) се изравни с Берое на петата позиция. Двата тима имат по 16 точки, но по-добрата голова разлика праща старозагорци малко по-напред. Играчите на Бруно Акрапович имат пет победи, един равен и три загуби.

Септември пък остава с едва четири точки в актива си и единствено Верея е под играчите на Николай Митов. Септември има една победа, един равен и цели седем загуби в първите си девет мача.