Литекс удари и Пирин

Тимът на Литекс записа трети пореден успех във Втора лига. "Оранжевите" надвиха с 3:1 Пирин (Благоевград) в домакинството си от 8-ия кръг на първенството, след като надви Струмска слава (1:0) и ЦСКА 1948 (1:0). Тази победа изведе отбора на Живко Желев на шесто място с актив от 13 точки.

При едно равностойно първо полувреме, в което двата тима имаха по две възможности, най-добрата беше за домакините в 35-ата минута. Тогава обаче Георги Иванов и резервата Добромир Бонев пропуснаха. Вторият влезе на мястото на нападателя Томислав Йорданов в 29-ата минута, след като бившият юношески национал се контузи.

През втората част Иван Митрев изведе Литекс напред в резултата. Това се случи в 53-ата минута, когато Кристиян Тафраджийски отне една топка, стреля силно, а вратарят на гостите Радослав Ангелски изби, но при добавката Митрев беше точен.

Домакините матираха "орлетата" в рамките на няколко минути, като Бонев в 73-ата минута удвои, а секунди след това отново Митрев (75) вкара трети гол.

Буквално в последните секунди Димитър Благоев намали за крайното 1:3. Пирин остана на девето място с 9 точки, а поражението беше пето за тима на Петър Златинов.