Шампионката на US Open продължава напред в Токио, Азаренка се отказа срещу Джорджи

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Наоми Осака се класира за полуфиналите на турнира по тенис "Пан Пасифик" в Токио с награден фонд 799 хиляди долара. Поставената под номер 3 в схемата Осака победи Барбора Стрицова (Чехия) с 6:3, 6:4 за 91 минути, след като направи три пробива.

В спор за място на финала Наоми Осака ще играе срещу италианката Камила Джорджи, която елиминира бившата номер 1 в света Виктория Азаренка от Беларус. Италианката поведе с 5:3 след 28 минути игра, след което Азаренка се отказа да продължи мача.

Номер 2 в схемата Каролин Гарсия (Франция) пък отпадна на четвъртфиналите след загуба от Дона Векич (Хърватия) с 3:6, 4:6. Следващата съперничка на хърватката е четвъртата поставена Каролина Плишкова (Чехия), която надделя над квалификантката Алисън Риск (САЩ) с 6:1, 6:7 (5), 7:6 (4) за 2:34 часа.