Време за бира! Кливлънд с първа победа от 2016-а!

Хладилниците с бира в Кливлънд ще бъдат отворени след първата победа на тима от 2016 г. насам. Карлос Хайд отбеляза два тъчдауна, а „браунс“ наваксаха два тъчдауна изоставане за успеха срещу НЙ Джетс с 21:17.

„Реактивните“ водеха с 14:0 още преди да е преполовена втората част. Айзея Кроуел се отчете с два тъчдауна срещу бившия си отбор, но мечтата му за реванш остана неосъществена.

Домакините бяха здраво закъсали, но тогава дойде неочаквана помощ. Титулярният куотърбек Тайрод Тейлър получи сътресение на мозъка и на терена се появи новобранецът Бейкър Мейфийлд. Избор №1 в тазгодишния драфт успя във всеки от първите си три паса и изведе Кливлънд до фийлдгол от 45 ярда точно преди почивката. Мейфийлд завърши с показатели 17 от 23 за 201 ярда и рейтинг 100.1.

Той имаше пряко участие, макар и в нетипична роля, в едно от най-важните разигравания за вечерта. 42 секунди преди края на третата част той улови паса на Джарвис Лендри при опит за две допълнителни точки, с което резултатът бе изравнен. 13 минути по-късно Кливлънд ликуваше след тъчдауна на Хайд, донесъл победата.

За Джетс новобранецът Сам Дарнолд за втора поредна седмица бе непостоянен. Завършилият USC куотърбек завърши с показатели 15 от 31 за 169 ярда и два интерсепшъна в последната четвърт.

Джетс (1-2) ще търсят прекъсване на серията загуби следващата неделя (30 септември) при гостуването на Джаксънвил. Същия ден Кливлънд (1-1-1) играят в Оуклънд.