Зенит изпусна Копенхаген на "Паркен" (видео)

ФК Копенхаген и Зенит направиха равенство 1:1 в първи мач от група "С" на Лига Европа. Гостите имаха повече положения, но датчаните не се предадоха и през второто полувреме стигнаха до точката. Дебют за Зенит в евротурнирите записа бившият италиански национал Клаудио Маркизио, който беше привлечен от Ювентус.

Питерци можеха да поведат в 4-ата минута, но Александър Ерохин стреля в аут от удобна позиция. Домакините отговориха с изстрел на Виктор Фишер, който не затрудни Андрей Луньов. В средата на полувремето ФК Копенхаген се настани по-трайно в половината на гостите, но без да създадат голови опасности. Центриранията към Даме Н'Дойе бяха обирани от централните защитници на Зенит. Пред другата врата имаше интересен епизод с участието на Далер Кузаев, но неговият удар беше спасен.

В 40-ата минута Роберт Сков нацели гредата, а в 44-ата Зенит поведе. Себастиан Дриуси намери с чудесен пас Мак и словашкият национал с мощен шут опъна мрежата.

Негативният резултат принуди ФК Копенхаген да тръгне напред. В 55-ата минута Сотириу беше спрян от Луньов, а малко след това Маркизио влезе на мястото на Паредес за Зенит. В 63-ата минута Фишер центрира към Сотириу и този път кипърският нападател не сбърка - 1:1.