Селтик сложи край на негативната серия в групите (видео)

След десет поредни мача без победа в груповата фаза на евротурнирите Селтик най-накрая сложи точка на негативната серия и надви Розенборг с 1:0 в среща от Лига Европа. Гол на Лей Грифитс в 87-ата минута донесе заслужения триумф на домакините.

Шотландците бяха с класа над скандинавския си опонент, но попадението така и не падаше. В крайна сметка находчивото решение на Брендън Роджърс да вкара Гритифс реши изхода на двубоя. 28-годишният футболист се беше появил на терена в 76-ата минута и си свърши работата.

Тимът на Розенборг, за който не игра контузеният Никлас Бендтнер, не отправи нито един удар в очертанията на вратата на домакините.

В другия двубой от тази завързана група Ред Бул (Залцбург) надигра РБ (Лайпциг) с 3:2 в Германия.

В следващия кръг след две седмици Селтик ще гостува в Австрия, а Розенборг ще приеме Лайпциг.