Късна развръзка във фирменото дерби на “Ред Бул” (видео)

РБ (Лайпциг) и Ред Бул (Залцбург) изиграха един от най-атрактивните двубои в Лига Европа тази вечер, но в края радостта беше за гостите. Австрийците се наложиха с 3:2 с победен гол в предпоследната минута. В другия мач от тази Група “В” Селтик надви Розенборг с 1:0.

Тимът от германската Бундеслига стартира много разсеяно и позволи на съперника да вкара два бързи гола чрез Мунас Дабур (20’) и Андреас Улмер (22’).
Наставникът на Разенбалшпорт Ралфг Рангник се ядоса и направи тройна смяна още на почивката и това се увенча с успех. В 70-ата Конрад Лаймер наказа грешка на бранител в червен екип и намали на 1:2, а в 82-ата Юсуф Поулсен - единият от влезлите на полувремете - завърши атака с глава за 2:2.

Подемът в играта на домакините обаче не им донесе успех, а дори обратното. Минута преди края Фредрик Гулбрандсен имаше шанса да реализира за 3:2 в полза на Залцбург.

В следващия кръг на 4 октомври австрийците ще приемат Селтик, а Лайпциг ще гостува в Норвегия.