"Биковете" взеха ценна победа в Турция (видео)

Краснодар надви с 1:0 турския Акхисарспор в среща от група "J" на Лига Европа. Единствения гол отбеляза Виктор Клаесон в 26-ата минута. Домакините имаха немалко положения да стигнат поне до равенство, но на няколко пъти стреляха неточно от удобни позиции.

Краснодар беше фаворит в мача не само заради по-големия си опит в евротурнирите, но и заради отличната форма, която демонстрира след паузата за националните отбори. "Биковете" разгромиха с 4:0 Анжи, а Вандерсон доказа, че се справя все по-добре в ролята на заместник на продадения Фьодор Смолов. Бразилецът беше един от тримата нападатели на гостите, заедно с Ари и Виктор Клаесон, а в средата на терена старши треньорът Мурад Мусаев заложи на Юрий Газинский, Павел Мамаев и Шарл Каборе.Акхисарспор се класира за Лига Европа, след като спечели Купата на Турция - първи трофей в историята на клуба. В началото на настоящата кампания отборът завоюва и Суперкупата на Турция. Наставникът Пабло Мачин заложи на схемата 4-2-3-1, с украинеца Йевхен Селезньов в предни позиции.

Краснодар можеше да вземе аванс още в 9-ата минута, но Ари не се възползва от грешката на Озтюрк и прехвърли вратата. Домакините отговориха с удар в гредата на Селезньов. В средата на полувремето комбинация между Каборе и Ари изведе на чиста позиция Клаесон, а за шведския национал остана по-лесното и той откри в полза на "биковете".

Футболистите на Акхисарспор имаха своите шансове до почивката, но ги пропиляха. Те продължиха да са много агресивни по фланговете и на старта на втората част Гюрай Вурал се озова очи в очи със Станислав Крицюк, но стражът на Краснодар спаси. Гостите атакуваха все по-рядко, но техничните им халфове успяваха продължително да задържат топката и в крайна сметка Краснодар запази преднината си.