Шансът обърна гръб на МОЛ Види в евродебюта на Миланов (видео)

Георги Миланов дебютира за МОЛ Види в евротурнирите с домакинско поражение 0:2 от БАТЕ (Борисов) в среща от Група “L” на Лига Европа. Българският полузащитник беше титуляр и остана на терена до 76-ата минута, когато беше заменен. Той получи и жълт картон за нарушение през първото полувреме. В другия мач от групата Челси надви ПАОК с 1:0 в Солун.

Унгарският отбор нямаше шанс, защото превъзхождаше своя опонент, но не успя да реализира шансовете си. В същото време играчите на БАТЕ бяха по-средоточени и си тръгнаха с трите точки.

В 27-ата минута Ясе Туоминен вкара първия гол, след като се справи с двама защитници на домакините и след това преодоля вратаря. Вторият гол падна пет минути преди края, като този път точен беше Егор Филипенко.

Дълбоко в добавеното време Александър Филипович от беларуския тим беше изгонен за втори жълт картон, но това вече нямаше как да повлияе върху крайния резултат.

След две седмици МОЛ Види ще се изправи срещу Челси на “Стамфорд Бридж”, а БАТЕ ще приеме ПАОК.