Игуаин спаси Милан от резил в Люксембург (видео)

Милан започна с трудна победа участието си в група “F” на Лига Европа. “Росонерите” стигнаха до минимален успех с 1:0 в гостуването си на аутсайдера Дюделанж в Люксембург, който за пореден път показа, че неслучайно достигна до груповата фаза на турнира. Гостите трябваше доста да се потрудят, за да си тръгнат с трите точки, а героят в мача бе Гонсало Игуаин, който реализира единственото попадение в 59-ата минута. Италианците играха с много експериментален състав с доста от резервите си. За домакините пък Единсон Йорданов се появи като смяна в 84-ата минута и раздвижи играта на своя тим, макар и да не успя да помогне да се стигне до изравнително попадение.

Дюделанж започна в състав Фризинг на вратата и Майже, Шнел, Премпе и Ел Хрити в защита. Кутюрие и Стейвио бяха двойката в средата на терена, а Щолц и Крушка действаха по крилата. В предни позиции пък започнаха дуото Трупел и Синани.

Милан пък заложи на Хосе Рейна под рамката и карето Иняцио Абате, Алесио Романьоли, Матия Калдара и Диего Лаксалт в защита. Андреа Бертолачи, Тиемуе Бакайоко и Хосе Маури бяха тримата в средата на терена, а в предни позиции действаха Саму Кастийехо, Фабио Борини и Гонсало Игуаин.

Първата по-добра възможност в мача бе за Милан. В 12-ата минута Игуаин бе изведен на добра позиция и стреля силно, но покрай вратата.

В 21-ата минута обаче домакините можеха да изненадат неприятно своя съперник, след като Джери Премпе отправи опасен шут, който се отби от гредата.

В 28-ата минута Кастийехо овладя след пас от тъч и реши да стреля изненадващо към вратата, като не бе далеч от целта.

В 36-ата минута Щолц напредна на скорост и отправи удар, но над вратата на Хосе Рейна.

В 39-ата минута Милан пропусна най-добрата си възможност до момента. При центриране от корнер Калдара стреля с глава отблизо, но над вратата.

В 50-ата минута Милан имаше нова голяма възможност. Игуаин получи остър пас около точката на дузпата и стреля от движение, но вратарят Фризинг се отличи с блестящо спасяване.

В 59-ата минута аржентинецът най-накрая успя да открие резултата. Кастийехо напредна отдясно и подаде за Пипита в наказателното поле, той стреля моментално и след рикошет в защитник топката излъга вратаря и се мушна под плонжа му за 0:1. Това бе 11-ото му попадение в Лига Европа.

В 66-ата минута Фабио Борини получи центриране на задната греда, но отблизо не успя да насочи топтата в очертанията.

(

Минута по-късно и домакините показаха, че не са се предали. Щолц напредна на скорост и отправи удар през краката на защитник, но право в ръцете на Рейна. Веднага след това обаче Милан можеше да удвои преднината си, след като изстрел на Борини се отби от гредата.

В 84-ата минута Игуаин пропусна прекрасна възможност да реши всичко в мача. Той бе изведен на във вратарското поле, но отблизо не успя да преодолее вратаря. В същото време на терена с екипа на Дюделанж се появи и Единсон Йорданов. Българинът се включи много активно, но тимът му нямаше шанс да се разпише.

В 90-ата минута феновете на Милан изтръпнаха, след като Кутюрие бе изпуснат в наказателното поле на задната греда, но изстрелът му от воле бе крайно неточен.

Все пак Милан се поздрави с победата и записа първи три точки в актива си, докато за Дюделанж предстоят нови тежки битки в следващите мачове, но по всичко личи, че тимът от Люксембург е способен да обърка много сметки в групата.

Дюделанж - Милан 0:1