Шест гола на "Емиратс" (видео+галерия)

Отборът на Арсенал надигра с 4:2 гостуващия Ворскла (Полтава) в мач от група “Е” на Лига Европа. Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза на два пъти (32 и 56), а Дани Уелбек (48) и Месут Йозил (74) дадоха сериозна преднина на "топчиите". Чеснаков (77) и Шарпар (90) оформиха крайния резултат.
Унай Емери избра Бернд Лено за титулярен вратар, а в нападение заложи на Пиер-Емерик Обамеянг, подпомоган от Хенрих Мхитарян и Дани Уелбек.
Първата добра възможност за “артилеристите” се появи в десетата минута. Вратарят на гостите Шуст се намеси атрактивно, плонжирайки с глава, за да спре подаването на Начо Монреал към Иуоби. В 15-ата Чеснаков успя да се намеси след нова опасна акция на британския тим. В 23-ата момчетата на Унай Емери изработиха много добра голова възможност - Иуоби, Мхитарян и Елнени комбинираха, но така и не се стигна до удар между куп защитници.
Надмощието на домакините донесе резултат в 32-ата минута. Англичаните успяха да дръпнат напред своя съперник и да се възползват от свободно пространство. Мхитарян намери Иуоби, който подаде за Обамеянг вдясно и нападателят на Арсенал насочи в далечния долен ъгъл - 1:0. В 37-ата Торейра отправи много добър удар, но му липсваше мъничко прецизност. В края на полувремето вратарят на украинския тим запази резултата след брилянтно спасяване при удар на Обамеянг.
В 48-ата Иуоби задържа топката в наказателното поле, върна към Мхитарян, който центрира, а Уелбек се извиси и отбеляза необезпокоявано с удар от седем метра - 2:0. В 56-ата реализира с много точен шут от 20 метра. Стражът на гостите не успя да реагира, тъй като явно не очакваше такъв удар. В 74-ата дойде ред и на Месут Йозил да се разпише. Вратарят излезе неразчетено, Щефан Лихтщайнер центрира към далечната греда, където Месут Йозил само чукна в мрежата от около три метра - 4:0.
Три минути по-късно Ворскла вкара почетен гол. Чеснаков отбеляза с удар от границата на наказателното поле, възползвайки се от несъсредоточената игра на защитниците. В добавеното време на втората част Шарпар вкара още един гол за гостите след мощен удар от 19 метра за крайното 4:2.
Арсенал - Ворскла 4:2
1:0 П. Обамеянг (32)
2:0 Д. Уелбек (48)
3:0 П. Обамеянг (56)
4:0 М. Йозил (74)
4:1 В. Чеснаков (77)
4:2 В. Шарпар (90)