Южний приключи кариерата си със загуба

Михаил Южний завърши кариерата си със загуба и отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Санкт Петербург (Русия) с награден фонд 1,24 милиона долара. Представителят на домакините загуби от номер 5 Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:7(6), 6:3, 3:6 за 2:30 часа игра.

Южний, който е шампион в турнира от 2004 година, участва с "уайлд кард". Вчера той записа записа 499-а победа като професионалист след 7:6(6), 6:4 над Мирза Башич (Босна и Херцеговина) в първия кръг. 36-годишният Южний официално обяви след мача срещу Агут, че слага край на 20-годишната си кариера. Руснакът има спечелени 10 титли на сингъл от турнирите на АТП, 9 на двойки, а с Русия завоюва Купа "Дейвис" през 2002 и 2006 година. Най-доброто му класиране в световната ранглиста е осмо място през януари 2008 година.

Защитаващият титлата си Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) се класира за четвъртфиналите. Поставеният под номер 6 в схемата Джумхур победи Гуидо Пея (Аржентина) с 6:4, 6:4 за 77 минути. В спор за място на полуфиналите босненецът ще играе срещу финалиста от 2016 година Стан Вавринка (Швейцария), който участва в турнира с "уайлд кард". 19-годишният канадец Денис Шаповалов елиминира Матео Беретини (Италия) със 7:6(6), 4:6, 6:0 и на четвъртфиналите среща Мартин Клижан (Словакия).

Номер 8 Даниил Медведев (Русия) победи Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 6:4, а третият поставен Марко Чекинато (Италия) се справи с Лукаш Лацко (Словакия) със 7:5, 7:6(6) за 95 минути. Номер 1 в схемата Доминик Тийм (Австрия) стартира участието си в турнира с мач срещу Ян-Ленард Щруф (Германия) по-късно днес.