Челси пропусна половин дузина голове при завръщането си в ЛЕ (видео)

Пет години след последното си участие в Лига Европа отборът на Челси се завърна с победа. В среща от първия кръг на Група “L” лондончани тотално надиграха ПАОК като гости, но го победиха само с 1:0. Днешният капитан Вилиан реализира единствения гол още в седмата минута.
До края той и съотборниците му сътвориха безброй пропуски, заради което само ядосаха мениджъра си Маурицио Сари. Разликата в класите беше толкова голяма, че домакините не организираха почти никакви опасности и уцелиха вратата само веднъж.

В другия мач от групата БАТЕ (Борисов) спечели с 2:0 при визитата си на МОЛ Види в Унгария.

Сари направи цели пет промени в състава си в сравнение с последния двубой, като сред титулярите не бяха Еден Азар (извън групата) и Оливие Жиру, които през уикенда се представиха отлично срещу Кардиф Сити. Нямаше ги още Давид Луис, Матео Ковачич и Сесар Аспиликуета. Вместо тях от първата минута в Гърция започнаха Алваро Мората, Вилиан, Давиде Дзапакоста, Рос Баркли и Андреас Кристенсен.

ПАОК беше с Димитрис Пелкас в атака, а по крилата му помагаха Лео Жаба и Омар Ел Кадури.

Още от началото стана ясно, че Челси е по-класният отбор. Това се материализира в 7-ата минута, когато Рос Баркли напредна с топката и подаде вляво на Вилиан, който успя да промуши кълбото в мрежата за 1:0 в полза на лондончани.
Мората беше на крачка от второ попадение в 19-ата минута, но изстрелът му по диагонала излезе в аут.
В 38-ата минута Педро Родригес беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но шутира в тялото му. При последвалото центриране от корнер Мората засече кълбото към далечния ъгъл и за малко то да спре в мрежата.
Феновете на солунския отбор видяха шанс за нещо повече в последната минута на първата част, когато вратарят Кепа Арисабалага не излезе по най-добрия начин, но не се стигна до опасност.
И второто полувреме започна като първото, като в 49-ата минута Вилиан пропусна да вкара за 2:0 от идентична ситуация като в началото.
Пропуските пред гръцката врата продължиха да следват един след друг за ужас на Сари, който искаше нещата да бъдат решени по-бързо. Маркос Алонсо и Педро пак се издъниха от отлични ситуации.
В средата на втората част Сари реши да запази двама от титулярите си - Жоржиньо и Алонсо, като ги замени.
С напредване на времето домакините опитаха по-масиран натиск и в 85-ата най-накрая стигнаха до удар в очертанията на вратата, но той беше лек.
Игралите в жълти екипи футболисти на Челси не допуснаха да се стигне до изненада и така стартираха с 3 точки.
Единственият проблем е свързан с Педро, който контузи рамото си и това може да се окаже тежка травма.
В следващия кръг на 4 октомври лондончани приемат МОЛ Види, а БАТЕ е домакин на ПАОК.