Иско излезе от сянката на CR7 (видео)

Халфът на Реал Мадрид Иско отбеляза първия си гол от пряк свободен удар в Шампионската лига, като за да стигне дотук се нуждаеше от над 50 мача. Това, разбира се, не е изненада, защото от идването му на “Сантиаго Бернабеу” през 2013 година щатен изпълнител на опасните статични положения бе Кристиано Роналдо, който напусна столицата това лято.

При домакинството на Рома испанският национал за първи път откакто е в Мадрид получи шанс да изпълни пряк свободен удар в мач от най-престижната надпревара на Стария континент. Магьосникът от Андалусия не разочорава и с перфектен удар прати топката в мрежата на Робин Олсен в последната минута на първото полувреме, а след това “белите” стигнаха до класика и победа с 3:0.

Така 26-годишният полузащитник затвърди добрата си форма от началото на сезона, като има попадения във всички турнирир, в които е записал минути - Лига на нациите с националния отбор (2 мача и 1 гол), Примера с Реал (4 мача, 1 гол и 1 асистенция) и сега ШЛ (1 мач и 1 гол).