Васко Младенов на четвъртфинал в Тунис

Българинът Васко Младенов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Младенов победи квалификанта Амори Делма (Франция) с 4:6, 6:2, 6:3 за 2:27 часа. В края на третия сет българинът спечели три поредни гейма, за да стигне до успеха.

По-рано днес Младенов елиминира поставения под номер 2 италианец Лука Джакомини с 6:7(4), 6:2, 6:2. Срещата беше довършена, след като вчера беше отложена в първия гейм на решаващия трети сет заради дъжд. Българинът заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а в спор за място на полуфиналите излиза срещу Кай Вехнелт (Германия).

Младенов по-късно днес ще трябва да изиграе и мача си от четвъртфиналите на двойки с представителя на домакините Анис Горбел. Двамата са поставени под номер 1 и ще играят срещу участващите с "уайлд кард" Брайън Бенчич (Швейцария) и Стефан Палоси (Румъния).