Шок в Манчестър! Звездите на Пеп на колене пред "хлапетата" (видео+галерия)

Манчестър Сити започна с домакинска загуба сезона в Шампионската лига. Един от водещите отбори в Англия падна с 1:2 от Олимпик Лион. Резултатът откри френският нападател Максуел Корне в 26-ата минута, което шокира трибуните на "Етихад Стейдиъм". В 43-ата минута Набил Фекир направи 2:0 за "хлапетата" с чудесен изстрел. В 67-ата минута Бернардо Силва намали, но за повече звездите на Пеп Гуардиола нямаха сили.

Това бе началото на похода на тима на испанския специалист, който има задача пред себе си - да донесе на "гражданите" мечтаната слава в най-престижния клубен турнир. В същото време привържениците на Лион се надяват, че ще видят отново любимците си в най-предните етапи на състезанието, както се случваше преди години. Гуардиола изгледа срещата от официалната ложа, тъй като е наказан от полуфинала с Ливърпул през пролетта. Сред зрителите бяха още Жерар Улие, Роберто Мартинес, Райън Гигс и др.

Срещата на "Етихад" започна с далечен удар към вратата на домакините, който идваше да покаже, че французите не са дошли с чувството на обречени срещу звездния тим на Сити. В десетата минута дойде и първата опасност пред рамката на Антони Лопеш. Рахийм Стърлинг опита точността на своя шут след пробив отляво, но топката се спря във външната страна на мрежата. След шест минути натискът на "гражданите" доведе до ново положение пред вратата на "хлапетата". Илкай Гюндоган центрира, стражът на Лион отби с мъка, а при последвалата добавка Аймерик Лапорт нацели страничната греда и пропусна да накаже сънародниците си.

40 Манчестър Сити - Лион

В 24-ата минута Стърлинг отправи шут към вратата на гостите, но Лопеш улови без проблеми. Само 120 секунди след това обаче дойде време за горчив хап за домакините. Хубав пробив на Набил Фекир отляво завърши с ниско центриране, последва грешка на Фабиан Делф и Максуел Корне намери мрежата - 1:0.

Шокираните играчи на Пеп Гуардиола наложиха натиск, който обаче доведе до едно безпроблемно спасяване на Лопеш и до отменен гол на Бернандо Силва заради засада на Стърлинг. В 41-ата минута Габриел Жезус поиска 11-метров наказателен удар за Сити, но реферът прецени, че няма основание да отсъди такъв. В 43-ата минута трибуните в Манчестър бяха смълчани за втори път - Фекир матира Едерсон за 2:0 със смразяващ изстрел в долния ляв ъгъл.

След почивката представителите на Премиър лийг започнаха с атаки ту отляво, ту отдясно, което доведе до няколко възможности. Първо Фернандиньо опита мерника си, но топката премина встрани от мишената, а след това Габриел Жезус стреля коварно, но стражът на "хлапетата" успя да спаси малко пред голлинията. В 60-ата минута положението на "гражданите" можеше да стане плачевно. Мемфис Депай докосна трети гол след вихрена контра на ОЛ, но ударът на бившия флангови нападател на Манчестър Юнайтед се спря в страничната греда.

В 67-ата минута резервата Льорой Сане демонстрира класата си. Нямаше кой да спре германеца по лявото крило, а след последвалия пас Бернардо Силва намери далечния ъгъл с много добър изстрел - 1:2. Пет минути след попадението Сане направи нова каскада от финтове, а завършекът дойде от крака на Серхио Агуеро, но Лопеш отново улови. Кун се бе появил в игра в 63-ата минута на мястото на Жезус.

Към края Едерсон веднъж си "игра с огъня", но се размина с "наказание" от страна на французите, а Агуеро прати снаряд покрай целта. Така с актив от 20 удара по посока на вратата, но само един ефективен, Ман Сити започна с поражение кампанията в Шампионската лига.

Манчестър Сити - Лион 1:2

0:1 Корне (26)