Юношите на Арда напред за Купата след драма

Юношите на Арда до 19 г. отстраниха връстниците си от АФК Хасково за Купата на България с 5:4 след изпълнение на дузпи, след като редовното време завърши при резултат 0:0. Срещата се проведе в Черноочене. Възпитаниците на треньора Цанко Бисеров доминираха почти през целия мач, въпреки, че останаха с човек по-малко в средата на първото полувреме.
Тогава реферът Мустафа Шефкед отстрани от игра капитана на кърджалийци Ивайло Иванов, след като му показа втори жълт картон. В края на първото полувреме Николай Димитров пропусна да се разпише за Арда след дузпа. В крайна сметка и второто полувреме завърши без попадения и срещата трябваше да бъде решена след изпълнения на дузпи.
В герой за Арда се превърна вратарят на тима Анатоли Кирилов, който спаси последния удар на състезател от Хасково. Юношите на Арда до 17 г. също продължават напред след победа над АФК Хасково с 5:4 след наказателни удари. Двубоят завърши наравно 1:1. Възпитаниците на Емил Щерев показаха отборен дух, характер и успяха да създадат сериозни голови положения пред противниковата врата.