Борусия Дортмунд излъга Брюж

Отборът на Борусия Дортмунд постигна минимална, но важна победа като гост с 1:0 над белгийския Брюж в двубой от група А на Шампионската лига. Двубоят на стадион "Ян Брейдел" вървеше към 0:0, когато в 85-ата минута Кристиан Пулишич донесе победата за "жълто-черните".

В другия мач от групата Атлетико Мадрид победи като гост с 2:1 Монако и излезе начело в класирането, като "дюшекчиите" и Борусия имат по три точки, докато днешните им съперници останаха без актив.

Успехът за Борусия не дойде никак лесно. Белгийският тим изигра страхотно първо полувреме, вдъхновен от младия Флитинк.

Нападателят на Борусия Марко Ройс едва не си отбеляза автогол, а вратарят им Роман Бюрки се отличи с майсторски спасявания. След почивката Брюж продължи със силната си игра, като отправи девет удара към вратата, но късметът беше на страната на гостите.

В 83-ата минута стражът на Борусия отново спаси, след като Опенда излезе очи в очи с него. Пет минути преди края грешка в отбраната на Брюж позволи на Кристиан Пулишич да отбележи победното попадениел като прехвърли Бюрки. Така Брюж остана без победа в Шампионската лига вече в девети мач и намалиха шансовете си да продължи напред.