Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Интер се възроди в края и измъкна победата под носа на Тотнъм (видео+галерия)

Отборът на Интер постигна инфарктна победа с 2:1 над гостуващия Тотнъм в двубой от група "B" на Шампионската лига. До 85-ата минута лондончани водеха в резултата с гол на Кристиан Ериксен, но точно тогава голмайсторът на домакините Мауро Икарди изравни след фантастично воле, а в добавеното време Матиас Весино осъществи пълния обрат в мача за своя тим.
За домакините от Интер на вратата застана Самир Ханданович. Четиримата в отбрана пред него бяха Милан Скринияр, Стефан де Фрай, Жоао Миранда и Квадво Асамоа. Двамата опорни халфа бяха Матиас Весино и Марсело Брозович. Атаката на тима се водеше от капитана Мауро Икарди, а от по-задни позиции го подпомагаха Иван Перишич, Раджа Наинголан и Матео Политано.

В отсъствието на контузения Юго Лорис, на вратата за “шпорите” пазеше Мишел Ворм. В защита Маурисио Почетино заложи на Серж Орие, Давинсон Санчес, Ян Вертонген и Бен Дейвис. Халфовете пред тях бяха Ерик Дайър и Муса Дембеле. По-напред играха Хюн-Мин Сон, Ерик Ламела и Кристиан Ериксен. На върха на атаката бе голмайсторът на тима Хари Кейн.

Домакините от Милано започнаха мача по-настойчиво, но дълго време не се случи нищо интересно пред някоя от двете врати. В 26-ата минута Иван Перишич центрира в наказателното поле на гостите, Санчес изчисти с глава, но по посока на вратата. Ворм обаче прояви добър рефлекс и успя да избие топката. В 37-ата Ериксен добре намери в наказателното поле Кейн, който обаче се засуети от излезлия напред Ханданович и остави топката да излезе в аут, без да нанесе удар. Пет минути по-късно Орие опита удар, но вратарят на Интер парира шута му.
В 53-ата минута Ериксен стреля от границата на наказателното поле, Ханданович отрази удара, но топката се върна обратно при датчанина, който при втория си опит успя да прехвърли по красив начин словенеца, за да открие резултата в полза на своя тим. В 57-ата Ворм спаси удар с глава отблизо на Перишич. Последваха няколко възможности за гол пред Ламела. При една от тях, в 71-ата минута, той беше изведен добре в наказателното поле, но Ханданович се справи със ситуацията.
В следващите минути Интер тръгна да търси изравнителен гол и в 85-ата той дойде. Тогава звездата на отбора Мауро Икарди блесна с фантастично изпълнение на воле от границата на наказателното поле, с което успя да възстанови равенството. Това е първо попадение за аржентинеца в първия му двубой в Шампионската лига.
До края на мача "нерадзурите" потърсиха победата и тя дойде. В 93-ата минута след изпълнение на корнер Де Фрай с глава отклони топката към Весино, който прати топката в мрежата за 2:1 и хвърли в екстаз феновете на домакините.
Така Интер се завърна успешно в групите на ШЛ, където за последно игра през 2011 г. Следващата среща на тима в турнира е на 3-ти октомври като гост на ПСВ Айндховен.