Жирона победи и догони Селта (видео)

Жирона записа втора поредна победа на сметката си в Примера дивисион. В среща от 4-ия кръг каталунците надиграха с 3:2 Селта на своя "Мунисипал де Монтиливи".

Резултатът в мача откри Кристиан Стуани, който се разписа с глава след центриране отляво на Адая Бенитес.

Селта обаче успя да изравни в 34-ата минута с прекрасно изпълниние от фаул на Яго Аспас.

Само три минути по-късно Жирона си върна преднината. При едно центриране от корнер Педро Алкала се извиси и с глава насочи топката във вратата за 2:1.

В 56-ата минута отново Стуани вкара третия гол за своя тим. Домакините организираха бърза контраатака, Порту върна към Педро Поро, който с едно докосване изведе Стуани на стрелкова позиция и той не сгреши за 3:1.

В края Селта върна интригата. В 87-ата минута Софиан Буфал с красив удар от воле промуши кълбото под плонжа на вратаря.

За съжаление на тима от Виго, той не успя да стигне поне до равенството в оставащите минути, а накрая гостите завършиха и в намален състав, след като Густаво Кабрал си изкара червен картон в добавеното време.

Така Жирона се изравни по точки със Селта, като и двата тима имат по 7 в актива си и заемат 4-ата и 6-ата позиция във временното класиране.