Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

СПАЛ подгони Ювентус (видео)

СПАЛ се оформя като приятната изненада в Серия "А" през настоящия сезон. Тази вечер възпитаниците на Леонардо Семпличи записаха третата си победа от началото на кампанията, като надиграха с 2:0 Аталанта на своя "Паоло Маца". Така те се залепиха веднага след лидера в класирането Ювентус.

След като през първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, в началото на втората част домакините нанесоха два бързи удара чрез голмайстора си Андреа Петаня, който наказа лошо бившия си тим.

Първо в 50-ата минута след центриране от фаул Фелипе стреля с глава, вратарят Пиерлуиджи Голини изби, но право краката на Петаня, който отблизо не сгреши за 1:0.

Четири минути по-късно отново Петаня овладя между двама защитници в пеналта и отправи удар, който след рикошет придоби коварна парабола и се озова в мрежата за 2:0.

Така СПАЛ стигна до успеха и събра актив от 9 точки, като заема 2-ото място във временното класиране. Аталанта пък продължава да разочарова и се намира на 13-ата позиция с едва 4 точки.