Кошмарното представяне на ЦСКА 1948 продължи и в Ловеч - "червените" с първо поражение (видео+галерия)

ЦСКА 1948 продължи със слабото си представяне в първенството, след като загуби с 0:1 гостуването си на Литекс в Ловеч и се свлече на 6-то място в класирането на Втора лига.  Единственото попадение вкара левият бек Денислав Мицаков, който се разписа в 59-ата минута след топовен шут от 25 метра.

Почти цяло второ полувреме червените играха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Веселин Васев в 47-ата минута. Секунди по-късно ЦСКА 1948 поиска дузпа за задържане на Светослав Диков, но реферът Георги Кабаков прецени, че таранът е паднал твърде лесно и остана безмълвен.

През първото полувреме съдията спести няколко картона на играчи от домакините, но като цяло основната причина за поражението на софиянци не бе той, а много слабата им и безидейна игра за пореден мач.

Отново се видя, че червените на практика играят без флангови футболисти, тъй като техните състезатели на тези позиции не осъществиха нито един пробив или захождане по крилото, което да завърши с по-опасно центриране.

100 Литекс (Ловеч) - ЦСКА 1948

Срещата започна с минута мълчание в памет на четиримата футболисти от Павликени, които загинаха при катастрофа през миналата седмица.

Първата по-опасна ситуация бе пред вратата на домакините. В 12-ата минута центриране на Богомил Дяков се получи като опасен параболичен удар, който за малко не попадна в мрежата на Петров.

В 25-ата минута Тонислав Йорданов вкара топката в мрежата на гостите при първата голова атака в мача, но попадението правилно бе отменено поради засада. След тази ситуация оранжевите извършиха няколко груби фаула, които Кабаков отказа да санкционира с картони.

До края на полувремето ЦСКА 1948 държеше повече топката, но софиянци допускаха прекалено много гршки в предни позиции, което им попречи да сътворят нещо по-интересно пред противниковата врата.

В 47-ата минута червените останаха с човек по-малко заради втори жълт и респективно червен картон на Веселин Васев. Вторият картон бе напълно заслужен, но може да се поспори доста за първия през първото полувреме. Само три минути по-късно Светослав Диков бе задържан в наказателното поле на Литекс, но реферът Георги Кабаков прецени, че таранът на гостите е паднал твърде лесно и не отсъди дузпа.

В 55-ата минута ЦСКА 1948 като по чудо не откри резултата след фрапантен пропуск на Диков, който  стреля от 5-6 метра над вратата. Пропускът се оказа ключов, тъй като четири минути по-късно Литекс откри резултата.

Това стори левият бек Денислав Мицаков, който с шут от 25 метра вкара в горния ляв ъгъл на червената врата.

След попадението играта се накъса с множество нарушения, което бе добре дошло за Литекс.

В 85-ата минута Иван Иванов изстреля бомба от 23-24 метра, която Михайлов с мъка изби в корнер. До края на двубоя 10-те футболисти на ЦСКА 1948 опитаха да наложат някакъв натиск, но той бе твърде хаотичен и отбраната на домакините се справи без проблем с центриранията, идващи основно около и малко след центъра на терена. От своя страна Литекс имаше възможност чрез контраатаки да стигне и до втори гол, но на няколко пъти техни състезатели изпадаха в положение на засада при трима на трима и четирима на четирима, което ги лиши от по-изразителен успех.

Това пък бе първо поражение за гостите в първанството, което ги изпрати на шесто място във временното класиране.

ЛИТЕКС - ЦСКА 1948 1:0