Бока с трудна победа преди сблъсъка с Крузейро (видео)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс измъкна трудна победа в гостуването на Архентинос Хуниорс от 5-ия кръг на местната Суперлига. "Генуезците" спечелиха с 1:0, а единственото попадение бе дело на Карлос Роберто Искердос в 24-ата минута. Бранителят беше точен с глава след центриране на Кардона. Това бе и първи гол за клуба на 29-годишния защитник, който през юни пристигна на "Бонбонера" от мексиканския Сантос Лагуна.

Карлос Тевес и Дарио Бенедето, които водеха атаката на тима, пропуснаха няколко положения, след което домакините бяха близо до изравняване през втората част. Вратарят Чавес обаче запази вратата си суха, като Бока постигна трета победа в тази кампания.

Играчите на Гийермо Скелото имат вече актив от десет точки, като изостават на три от лидера Расинг, който победи с 1:0 Ланус като гост. Голът за водача в класирането отбеляза Касталдо в 57-ата минута.

През седмицата Бока Хуниорс посреща Крузейро в първи четвъртфинал за Копа Либертадорес. Веднага след това в неделя е Суперкласико на Аржентина, когато Ривър гостува на "Бомбонера".