Сао Пауло излезе начело в бразилското първенство

Сао Пауло завърши 0:0 като гост на Сантос и излезе временно начело в бразилското първенство. След 25 кръга Сао Пауло има 50 точки, с една повече от Интернасионал (Порто Алегре), който във вторник гостува на Чапекоензе. На 3-о място е Палмейрас с 47, който завърши 1:1 при гостуването на Баия. Ветеранът Фелипе Мело, минал през Галатасарай и Интер (Милано), спаси точката за Палмейрас с гол в 78-ата минута, а домакините бяха открили в 18-ата чрез Жилберто.

На стадиона на Сантос и двата отбора създадоха приличен брой голови възможности, но така или иначе никой не успя да отбележи.

''На Вила Белмиро винаги е трудно да се играе, така че точката е много добре за нас, доволен беше халфът на Сао Пауло Рейналдо”, цитиран от Глобо. Сантос регистрира пети пореден мач без допуснат гол, но това ги нарежда едва на 9-о място в класирането с 32 точки.

В дербито на Рио де Жанейро Васко да Гама и Фламенго завършиха 1:1, като гостите останаха с 10 души в 58-ата минута заради червен картон на Диего, но въпреки това изравниха с автогол на Луис Густаво. Фламенго е на 4-о място в класирането с с 45 точки, една пред Гремио, който срази с 2:0 Парана.