Попето титуляр при загуба на Спартак Москва у дома

Спартак Москва загуби изненадващо у дома с 1:2 от Ахмат Грозни в двубой от седмия кръг на руската Премиер лига. Звездата на националния отбор Ивелин Попов започна като титуляр за московчани, но беше заменен в 73-ата минута от Денис Глушаков.

Гостите от Грозни откриха резултата в 20-ата минута,  когато се разписа Родолфо от дузпа, отсъдена за нарушение на Попето срещу Бериша. Резултатът се запази до края на полувремето, като в 39-ата минута Спартак можеше да изравни, но ударът на Фернандо срещна гредата.

След почивката Спартак успя да изравни с попадение на Георгий Джикия, който се разписа за първи път като капитан на московчани. В 78-ата минута гостите бяха близо до гол, но резервата Магомед Митришев пропусна. Все пак осем минути по-късно Ахмат стигна до победно попадение чрез Антон Швец. Така Спартак записа първа загуба за сезона и изостана на пет точки от лидера Зенит, който има 19 в актива си.