ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Марио Гомес се развихри в специален за него мач, но и това не стигна на Щутгарт

Неостаряващият Марио Гомес напомни за себе си с два гола за Щутгарт, но отборът му стигна само до 3:3 при визитата си на Фрайбург в последния двубой от третия кръг в Бундеслигата. За доскорошния национал на Германия това беше юбилеен двубой №300 в елита и той се отчете с отлична игра.

Пропуски в защитата на “швабите” обаче костваха три попадения в мрежата на Рон-Роберт Цийлер. Не беше изтекла и първата минута, когато домакините вече се радваха. Жером Гондорф откри резултата след наивни действия на гостите още от половината на съперника. Щутгарт успя да изравни секунди преди почивката след изключителен удар на Емилиано Инсуа.

Гомес беше оставил шоуто за второто полувреме. Четири минути след неговото начало той направи 2:1 за своя отбор, но перфектно изпълнение от пряк-свободен удар на Гондорф възстанови равенството в 52-ата минута.

Гомес пак вкара - след още четири и преднината за гостите отново беше факт. Тя обаче не се запази до края, защото след лек рикошет в 82-ата минута Лука Валдшмит докара нещата до 3:3.

В ответната атака защитникът на Фрайбург Паскал Щенцел беше отстранен за втори жълт картон, но домакините удържаха ремито.

Фрайбург се оказва любима жертва за Гомес, след като за последните 12 двубоя срещу този съперник той е вкарал 12 гола. Толкова са отнасяли и вратарите на Байер (Леверкузен) - другите най-потърпевши от СуперМарио.

И в двата лагера обаче няма от какво толкова да са доволни, защото това бяха първи точки за тях. Само Шалке 04 и Байер (Леверкузен), които са с по три загуби, са в по-лошо състояние.