САЩ с 4 от 4 на Мондиал 2018 (видео + снимки)

Националният волейболен отбор на САЩ записа 4-а поредна победа на Мондиал 2018 в Италия и България. Възпитаниците на треньора Джон Спероу отнесоха Камерун с 3:0 (25:18, 25:20, 25:14) в 4-ия си мач от предварителна Група С, игран тази вечер пред около 1500 зрители в зала "Пала Флорио" в Бари.

Така "янките" са начело във временното класиране в групата с 4 победи от 4 мача и 10 точки, с което със сигурност ще продължат напред във втората фаза на Световното първенство. САЩ имат и големи шансове да спечелят и първото място в Група С след края на всички срещи. От друга страна това бе 3-а загуба за камерунските "лъвове", които с една победа и 3 точки са на предпоследното 5-о място с минимални шансове за втората фаза. Утре (17 септември) американците ще почиват, докато Камерун ще играе с победителя от Лигата на нациите Русия от 18,00 часа българско време.

С помощта на силните сервиси на Матю Андерсън САЩ поведоха с 8:3 и 16:10 в първия гейм, след което спокойно го взеха с убедителното 25:18. Камерунците се опитаха да спрат американския тим във втората част, но не се получи и САЩ дръпна с 2:0 след 25:20. В третия гейм Джон Спероу пусна някои от резервите си, но това нищо не промени в резултата - разгром с 25:14 и 3:0 за САЩ.

Най-резултатни за американския тим бяха Матю Андерсън (1 ас и 75% ефективност в атака) и Тейлър Сандър (1 блок, 2 аса и 67% ефективност в атака) с по едва 9 точки. За камерунците Дейвид Фюжуо завърши с 10 точки.

КАМЕРУН - САЩ 0:3 (18:25, 20:25, 14:25)