Светкавица излъга Локомотив в Русе

Светкавица (Търговище) удържа първата позиция във временното класиране след победа с 2:0 в Русе срещу „Локомотив“. Дербито от поредния IV-и кръг на Североизточната трета лига премина при равностойна игра, но опитът на гостите от Търговище си каза думата и те съумяха да запишат успех с голове в средата на втората част. Мачът на Градския стадион предложи здрава битка по целия терен, която „железничарите“ и „мълниеносците“ водиха безкомпромисно. Пред домакините се откриха първите възможности за гол, но Станчев и Недков пропуснаха.
Активен предни позиции бе и таранът Локо (Русе) Хараланов. Отбраната на гостите обаче не се пропука. През второто полувреме „Светкавица“ успя да открие резултата, когато в 70-ата минута Христо Станчев бе точен при разбъркване в наказателното поле на русенци. Малко по-късно след борба в пеналта централният бранител Огнян Брайнов си отбеляза автогол и с това удвои преднината на тима от Търговище.
„Сами се бихме, защото не отстъпвахме на „Светкавица“. Не мога, обаче, да виня играчите ни. Стараха се и се бориха максимално срещу много опитен противник. Гостите от Търговище разполагат с футболисти, играли в професионалния футбол и смятам, че ще имат водеща роля в тазгодишното първенство“, каза след края на мача старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.
„При нас се получи така, че ключови футболисти отсъстваха заради контузии и по други причини. Изкарах на терена най-доброто, с което разполагам. Изтървахме изгодни положения през първото полувреме. Ако бяхме вкарали първи, вероятно можеше да удържим победа. Гостите от Търговище търпеливо изчакваха и нанесоха своя удар, възползвайки се от наши грешки.
Гледаме напред и се надявам да успеем в следващия кръг в Кубрат да наваксаме това, което пропуснахме днес“, допълни още наставникът на „железничарите“. В следващия кръг по програма „Светкавица“ ще почива, докато Локомотив (Русе) ще гостува на 23 септември, неделя, от 17:00 часа на ОФК Кубрат 2016.
Съставът на Локо (Русе) срещу „Светкавица“: Радосвет Христов, Джан Али, Огнян Брайнов, Владимир Перчемлиев, Ивайло Иванов, Мерт Хасан (71′ – Борислав Димитров), Мирослав Георгиев (68′ – Ивайло Димитров), Мартин Недков, Мартин Рачев (60′ – Антонио Димитров), Динко Станчев, Радомир Хараланов.