Русия с най-много медали в София, българките трети

Русия завърши на първо място в класирането по медали на световното първенство по художествена гимнастика в София. Рускините гимнастички завоюваха общо 12 отличия. Те взеха 7 златни, 2 сребърен и 3 бронзови отличия.

България зае третото място с 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал, след като гимнастичките от ансамбъла триумфираха на финала на пет обръча и станаха трети в многобоя и си осигуриха квота за олимпиадата в Токио 2020. Българският тим Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн пък спечели сребро в отборната надпревара при жените.

На второ място в класирането по медали е Италия с шест отличия - 1, златен, 2 сребърни и 3 бронзови. Общо седем нации спечелиха медали на шампионата на планетата в българската столица, но титлите спечелиха само Русия, Италия и България.