Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Финландия се измъчи, но все пак победи Пуерто Рико във Варна (ВИДЕО + СНИМКИ)

Финландия спечели втора победа в група D на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Италия и България. В зала "Конгресна" във Варна скандинавците надделяха над Пуерто Рико след тайбрек с 3:2.

Финландците започнаха отлично срещата и след три грешки на символичните домакини и атака по блокадата поведоха с 4:1. Отборът на Пуерто Рико продължи да допуска грешки и преднината на скандинавците скочи до 6 точки при 7:1, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за Финландия. След 10:5 за символичните гости отборът на Пуерто Рико реализира 4 поредни точки, две от които асове на Морис Торес, и намали пасива си до само точка - 9:10. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за финландците. Скандинавците успяха да поведат с 5 точки при 21:16 и без проблеми затвориха гейма с 25:19.

Финландия показа по-добра игра и в началото на втората част и успя да поведе с 6:2, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за скандинавците. След прекъсването Пуерто Рико реализира две поредни точки, а до второто техническо прекъсване, което бе при 16:14 за Финландия, резултатът се движеше точка за точка. Пуерто Рико успя да изравни резултата при 19:19. Последваха още 4 изравнявания, след което Финландия успя да спечели гейма с 25:23.

В началото на третата част играта бе равностойна и оспорвана. Финландия успя да поведе със 7:5, но последваха три поредни точки за Пуерто Рико и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за латиноамериканците. След прекъсването последваха четири изравнявания на резултата, а при второто техническо прекъсване преднината бе за Финландия - 16:14. Пуерто Рико изравни веднага след прекъсването при 16:16, но финландците отбелязаха три поредни точки и дръпнаха с 19:16. В края на гейма скандинавците поведоха с 4 точки при 22:18, но след техни грешки Пуерто Рико изравни при 24:24. След още три изравнявания Пуерто Рико успя да спечели гейма с 29:27 и намали резултата на 1:2.
Играта в началото на четвъртата част бе изключително оспорвана и след няколко изравнявания при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за Финландия. Пуерто Рико изравни след прекъсването, но Финландия веднага успя да поведе с 2 точки. Символичните домакини изравниха при 14:14, но при второто техническо прекъсване изоставаха отново с 2 точки - 14:16. Пуерто Рико успя да изравни при 18:18. Последваха още 2 изравнявания, след които латиноамериканците отбелязаха 4 поредни точки и поведоха с 24:20, а след размяна на по точка взеха и гейма с 25:21.
Финландците показаха по-добра игра в тайбрека и още в началото поведоха с 3:0. При смяната на игралните полета резултатът бе 8:6 за скандинавците. Финландия поведе с 4 точки при 12:8 и без проблем спечелиха тайбрека с 15:10 и съответно мача с 3:2 гейма.

Начело в класирането в групата са Полша и Иран с по три победи, 9 точки и 9:2 геймово съотношение. Следва тимът на България с 6 точки от 2 победи и 1 загуба и геймово съотношение 7:3. Финландия е с 5 точки след 2 успеха и 2 поражения и геймово съотношение 7:9. Тимът на Пуерто Рико е с 1 точки от 4 мача и със спечелени два срещу изгубени 12 гейма. Тимът на Куба е последен без спечелена точка от 3 мача и геймово съотношение 3:9.

ПУЕРТО РИКО - ФИНЛАНДИЯ 2:3 (19:25, 23:25, 29:27, 25:21, 10:15)