35-годишният Серхио Гарсия качи Еспаньол в зона "Шампионска лига"

Отборът на Еспаньол стигна до четвърто място във временното класиране след домакинска победа с 1:0 срещу Леванте в среща от четвъртия кръг на испанското първенство. Серхио Гарсия отбеляза великолепен гол в 52-ата минута, който беше достатъчен за трите точки, благодарение на блестящите прояви на вратаря на барселонци Диего Лопес.
През първото полувреме имаше динамика в играта, но головите положения не бяха много. Най-отчетливото се откри пред Борха Иглесиас очи в очи срещу Ойер в 29-ата минута. Стражът на “синьо-червените” се справи с удара на своя съперник. В 42-ата Жасон стреля доста опасно и топката облиза гредата.
В 47-ата звездата на валенсианци Хосе Моралес направи за смях защитата на домакините, но след това Диего Лопес се справи с опасността. В 50-ата стражът на “папагалчетата” Диего Лопес направи ново силно спасяване след изстрел на Енис Барди.
Две минути по-късно каталунците нанесоха своя удар чрез 35-годишния Серхио Гарсия. Естебан Гранеро открадна топката, подаде към Борха Иглесиас и той намери Серхио Гарсия. Последният не се поколеба и отбеляза прекрасен гол с насочване към сглобката - 1:0. В 58-ата първо Лео Баптищао, а след това Серхио Гарсия пропуснаха в рамките на две секунди. В 84-ата Диего Лопес отново се превъплъти в ролята на спасител, отразявайки шут на Антонио Луна.