Мисиджан стартира ударно в Бундеслигата (видео)

Доскорошният футболист на Лудогорец Вирджил Мисиджан започна по перфектен начин кариерата си за Нюрнберг в Първа Бундеслига. Този следобед холандецът дебютира при гостуването на Вердер (Бремен) с гол за 1:1, донесъл точка на отбора му. Вура се появи като резерва в 60-ата минута и във втората минута на добавеното време прониза вратаря на домакините с удар в близкия му ъгъл, като това беше едва първият изстрел на тима в очертанията на рамката.

В началото Мисиджан заигра по дясното крило и набързо изкара жълт картон на Филип Багфреде, но в края, когато гостите атакуваха с всички сили, мина вляво и имаше шанс да реализира.

Отборът на Нюрнберг дори имаше възможност и да спечели, след като в 94-ата минута Юя Кубо излезе сам срещу Иржи Павленка, но шутира слабо в ръцете му.

Иначе Вердер беше повел в 26-ата минута с много красиво попадение на Максимилиан Егещайн в 26-ата минута. Дебют за домакините записа закупеният от Борусия (Дортмунд) Нури Шахин.

С попадението си Мисиджан донесе едва втората точка на Нюрнберг от началото на сезона, като новаците все още нямат победа. В следващия кръг Вура и неговите съотборници ще приемат Хановер 96.

В същото време Вердер няма загуба, а след седмица ще гостува на Аугсбург.