Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Сам Куери запази надеждите на САЩ

Влезлият като резерва в отбора на САЩ Сам Куери остави интригата в сблъсъка за "Купа Дейвис", след като изравни серията в полуфинала на отборното първенство по тенис на 2:2. Куери, който влезе в отбора на мястото на Стив Джонсън, победи 6-ия в световната ранглиста Марин Чилич с 6:7 (2), 7:6 (6), 6:3, 6:4. В серията се играе до три победи от пет мача.

В последната среща на сингъл Борна Чорич от Хърватия ще се изправи срещу новобранеца Франсис Тиафо. Победителят от мача ще излезе срещу Франция на 23-25 ноември.

След като спечели първия сет, Чилич изпусна по невероятен начин втория. Той водеше с 6:1 в тайбрека, но направи серия от необясними грешки и съперникът му успя да го измъкне. Това даде голямо психологическо предимство на американеца, който успя да вземе следващите два сета и да стигне до крайния успех.

Главният съдия Карлос Рамос (Испания) направи забележка на хърватския отбор, след като Чилич блъсна силно и строши ракетата си в корта, но нямаше наказателни точки, както и разменени реплики между двамата.

Междувременно Великобритания запази мястото си в Световната група. Британците си гарантираха място сред най-добрите и през следващия сезон, след като спечелиха срещу Узбекистан на твърди кортове в Глазгоу. Ключовата победа, с която Великобритания поведе с 3:1, постигна на сингъл Камерън Нори над Санджар Файзиев с 6:2, 6:2, 6:0 за час и 55 минути.